W dniu 23 sierpnia rozpoczął się Festiwal Życia 2021. Jest to jedno z największych wydarzeń chrześcijańskich w Polsce. Cały festiwal trwa tydzień i odbywa się na świeżym powietrzu, pod namiotami. Program obejmuje codzienne koncerty, wykłady, a także warsztaty i msze święte. Cała akcja skierowana jest głównie do ludzi młodych w wieku od 16 do 35 lat. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Wyjdź”.

Co do tej pory wydarzyło się na Festiwalu Życia?

Pierwszy dzień polegał głównie na zbieraniu się uczestników, których łącznie zjechało się około kilkuset ze wszystkich stron Polski. Przeprowadzano rejestrację oraz przygotowywano zakwaterowanie. Poza tym odbyła się inauguracyjna msza święta, a na wieczór przygotowano imprezę integracyjną z dj-em.

Drugiego dnia na festiwalu gościł raper znany pod pseudonimem TAU, który opowiedział uczestnikom historię swojego życia i moment nawrócenia. Oprócz konferencji i panelu dyskusyjnego w międzyczasie odbyły się także warsztaty i nabożeństwo. Uczestnikom wręczono także kilkaset egzemplarzy Ewangelii św. Łukasza. Na koniec dnia wcześniej wspomniany artysta TAU zagrał koncert rapowej muzyki. 

Trzeci dzień zakładał konferencję z gościem niespodzianką. Dzień rozpoczął się pieszą 5-kilometrową wędrówką do Rusinowic, gdzie znajduje się Ośrodek Rehabilitacyjny dla ludzi niepełnosprawnych. Na miejscu uczestnicy poznali osobę, która miała być niespodzianką. Okazała się nią Pani Dorota, która jest niewidomą matką dwojga dzieci z niepełnosprawnościami. Wieczorem, po również pieszym powrocie, odbył się koncert grupy Owca. 

Co jeszcze czeka na uczestników festiwalu?

Na dziś zaplanowana była konferencja z księdzem Mirkiem Toszą oraz Bieg Festiwalowicza. Z kolei w następnych dniach mają pojawić się goście tacy jak Tomasz Samołyk i Tomasz Maniura. W przed ostatni dzień festiwalu na scenie ma pojawić się zespół Golec uOrkiestra. Oczywiście zaplanowane są też liczne msze i nabożeństwa, a także warsztaty i zajęcia integracyjne. Festiwal Życia kończy się po godzinie 13:00 w dniu 29 sierpnia.