Lubliniec jest już miastem z 750-letnią historią. Ta okazja skłoniła radnych Forum Samorządu Lublinieckiego do niekonwencjonalnego sposobu uczczenia urodzin miasta. Radni szybko doszli do wniosku, że najkorzystniejszą opcją będzie posadzenie drzew. Władze miasta pozytywnie odniosły się do tego pomysłu, dzięki czemu Lubliniec wzbogacił się o 75 nowych drzew liściastych.

75 drzew na 750-lecie

Radni zdobyli od Starostwa Powiatowego pozwolenie na zasadzenie drzew na określonym terenie. Okazuje się, że sadzenie większej ilości drzew w przestrzeni miejskiej wymaga specjalnej zgody właściciela działki, czy określonego terenu. Radni taką zgodę otrzymali, pozostało więc posadzenie drzew. I tutaj do akcji chętnie włączyli się harcerze.

Wspólnymi siłami udało się zasadzić 75 drzewek, które z pewnością przyczynią się do budowania świetności miasta. Wkrótce rozpoczną się kolejne nasadzenia, ponieważ jest to rzecz niezwykle istotna w obecnych czasach. Radni współpracują ze sponsorami i korzystają również z własnych pieniędzy, by realizować korzystne dla miasta przedsięwzięcie.

Większa akcja sadzenia drzew szykuje się we współpracy z Nadleśnictwem Lubliniec. Będzie to wspólne sadzenie lasu.

Drzewa nadzieją człowieka

W dzisiejszych czasach stopień zanieczyszczenia Ziemi jest tak duży, że przechodzi to ludzkie pojęcie. Niestety, masowe wycinki drzew dodatkowo pogarszają jakość powietrza i pozbawiają nas naturalnej osłony przed skutkami zmian klimatu. Drzewa wspaniale oczyszczają powietrze, zamieniając dwutlenek węgla na tlen. Bez drzew zostaniemy również bez czystego powietrza.

Ludzie dość późno zdali sobie sprawę z konieczności ochrony przyrody. Znacznie szybciej rozwinęły się natomiast rozmaite gałęzie przemysłu, które dla zarobku stawiają na szali życie wszystkich ludzi na Ziemi. Jedyne, co możemy zrobić, to starać się wywrzeć nacisk na koncerny, a jednocześnie naprawiać to, co niszczy przemysł. Sadzenie drzew jest jednym z najskuteczniejszych sposobów ratowania środowiska naturalnego.

Może Cię zainteresować: https://otwockinfo.pl/otwock-zazielenia-sie-w-miescie-posadzono-nowe-drzewa/.