Od 2010 roku w Lublińcu mieści się siedziba Inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt ANIMALS. Przez dekadę swojej działalności, ta organizacja przyczyniła się do pomocy wielu zwierzętom. W ramach swoich działań, wolontariusze skupiają się na niesieniu pomocy zwierzętom bezdomnym oraz aktywnie uczestniczą w działaniach na ich rzecz.

Lubliniecki Inspektorat tworzy grupa osób, które już od wielu lat są zaangażowane w działalność na rzecz bezdomnych zwierząt. Swoją pracę, na zasadzie wolontariatu, realizują od blisko dwóch lat przy Przechowalni dla psów, gdzie dokarmiają, socjalizują i zapewniają zwierzętom codzienne spacery. Ponadto, prowadzą również kampanie mające na celu adopcję tych czworonogów.

– Nasza działalność obejmuje pomoc najbardziej potrzebującym – tym psom, które są chore, stare czy wyraźnie wycofane. Wielokrotnie zdarzało się nam zabierać takie zwierzęta z przechowalni i umieszczać je w specjalistycznych hotelikach dla psów lub domach tymczasowych. Tam dbamy o nie i leczymy dzięki środkom pozyskanym na ten cel – mówią wolontariusze z OTOZ Animals Lubliniec. Dodają też, że udało im się już znaleźć nowe domy dla kilkuset psów i kotów, z którymi utrzymują stały kontakt, służąc wsparciem w razie wystąpienia problemów behawioralnych czy zdrowotnych.