W Lublińcu nastała sytuacja kryzysowa. Leśnicy z tego regionu informują o znaleziskach niebezpiecznych przedmiotów, zwanych „spinery”, na ścieżkach leśnych. Te szkodliwe elementy mają potencjał do przebijania opon samochodowych i podeszew obuwia, stwarzając poważne zagrożenia dla spacerowiczów i pojazdów.

Leśnicy przekazują, że w ciągu ostatnich dni dokonali uprzednio wspomnianych niepokojących odkryć. Spinery, które są kolcami przeznaczonymi do uszkadzania opon, zostały odnalezione w różnych miejscach, m.in w okolicach Solarni i Kośmidr. Niemniej jednak, przez niejasną ilość rozrzuconych kolców oraz niepewność co do ich dokładnej lokalizacji na trasach leśnych, leśnicy apelują do publiczności, aby zachować ostrożność.

Apel ten skierowany jest szczególnie do osób korzystających z lasu na różne sposoby – rowerzystów, biegaczy, grzybiarzy i innych odwiedzających tereny leśne. Szczególnie istotne jest to dla osób poruszających się w pobliżu Koszwic, Dziewiczej Góry i Solarni. Leśnicy proszą, aby wszelkie znaleziska niebezpiecznych kolców były natychmiast zgłaszane odpowiednim służbom.

Sprawą zajmuje się policja, ale również Straż Leśna nie jest bezczynna. Podejmowane są różne czynności, w tym analiza materiałów z fotopułapek, w celu rozwiązania tego problemu jak najszybciej.