Od 6 do 10 października, sympatycy kina mają wyjątkową okazję zobaczyć film „Zielona Granica”, będący dziełem reżyserki Agnieszki Holland. Miejsce projekcji to lublinieckie Kino „Karolinka”, a seanse zaplanowano każdego dnia na godzinę 17:00.

Informacje na temat cen biletów przekazała rzeczniczka prasowa Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, Paulina Wojtulek. Bilet normalny kosztuje 18 złotych, natomiast za bilet ulgowy trzeba zapłacić 15 złotych. Ponadto warto podkreślić, że możliwy jest zakup wejściówek online, co jest standardem dla całego repertuaru Kina „Karolinka”.

Zgodnie z opisem przekazanym przez twórców, „Zielona Granica” to film opowiadający o sytuacji uchodźczej na granicy polsko-białoruskiej. W swoim scenariuszu zawiera trzy różne perspektywy – uchodźców, strażników granicznych oraz polskich aktywistów. Każda z tych perspektyw nosi odrębny tytuł. Interesująco prezentuje się również ostatnia część filmu, zatytułowana „Epilog”. Rozgrywa się ona 26 lutego 2022 roku, dwa dni po ataku Rosji na Ukrainę. W tym fragmencie ukazane jest wsparcie udzielane ukraińskim uchodźcom na polsko-ukraińskiej granicy przez aktywistów i straż graniczną.