W biedzie i potrzebie, odwaga i serdeczność policjantów z Koszęcina zostały zaprezentowane podczas akcji wspierającej małą Zuzię, która stawia czoła nowotworowi lokalizowanemu w śródpiersiu. Ta lokalna inicjatywa uzyskała wsparcie również od funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszęcinie.

Chwaleni za swoją codzienną odwagę i determinację, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Koszęcinie postanowili pokazać również swoje wielkie serca, udzielając pomocy małej Zuzi. Ta dobroć przejawia się nie tylko poprzez symboliczne gesty, ale również przez konkretną pomoc materialną.

Kwestia udziału policjantów w akcji „Serce dla Zuzi” pojawiła się dzięki nominacji Urzędu Gminy Koszęcin. W ramach zadania, mundurowi wykonywali gest serca, symbolizujący ich wsparcie dla młodej pacjentki onkologicznej. Chociaż był to gest prosty, miał ogromne znaczenie dla małej bohaterki walczącej o swoje życie.

Akcja „Serce dla Zuzi”, skierowana jest ku wsparciu dziewczynki borykającej się z guzem w śródpiersiu. Policjanci nie zatrzymali się jednak tylko na symbolicznym geście – przekazali również fundusze, które będą nieocenione w jej walce z chorobą. Finansowe wsparcie jest niezbędne, bowiem Zuzia musi poddać się kosztownemu leczeniu chirurgicznym.