19 czerwca po południu, Galeria pod Glinianym Aniołem w Lublińcu była pełna do ostatniego miejsca. Wszystko to dzięki prezentacji prac utalentowanego młodego artysty – Jakuba Klabisa. Tego dnia odbyło się otwarcie jego wystawy, która przyciągnęła tłumy miłośników sztuki.

Jakub Klabis jest już znaną postacią na lokalnej scenie artystycznej i nie jest to jego pierwsza prezentacja. Tym razem artysta zdecydował się na pokaz prac inspirowanych martwą naturą. Wśród dzieł, które można było podziwiać na wernisażu, znajdowały się między innymi bukiet kwiatów, kolorowa gruszka czy urocze koty.

„Jakub tworzy przepiękne malarstwo pełne różnorodnych barw. Jego obrazy emanują wrażliwością na otaczającą rzeczywistość. Twórca podchodzi do swojej pracy bardzo profesjonalnie, dbając o najdrobniejsze szczegóły. Poza tym, Jakub jest naprawdę sympatycznym młodym człowiekiem” – opowiada Paulina Wojtulek z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Wielka ilość gości, którzy przybyli na wernisaż, potwierdza uznania dla talentu Jakuba. „Serdecznie gratulujemy! Kuba, kontynuuj rozwijanie swojego talentu, niech Ci nigdy nie zabraknie inspiracji ani pomysłów. Jesteś wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju artystą” – takie życzenia przekazali młodemu twórcy pracownicy MDK.

Instruktorką Jakuba jest Marzena Zając. To ona pomaga młodemu artyście szlifować jego talent, dostrzegając często to, co przeciętnemu obserwatorowi umyka. Dzieli się ze swoimi uczniami nie tylko cennymi radami, ale również pozytywną energią, która sprawia, że proces twórczy staje się pełen radości.