Kilka dni temu odbyło się spotkanie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu, na którym ważyły się losy dotyczące rozwoju turystyki i rekreacji miasta Lubliniec. Starostwo Powiatowe w Lublińcu wraz z gminami: Ciasna, Herby, Koszęcin, Kochanowice i Boronów ustalali plan działania na okres 2021-2030, który nosi nazwę „Strategia Rozwoju Turystyki oraz Program Rozwoju Dróg Rowerowych”.

Co ustalono podczas konsultacji?

Na spotkaniu przedyskutowano wszystkie założenia i cele programy, a także uściślono obszar działania i podjęto ostateczne decyzje. Pan Edward Maniura — burmistrz miasta Lubliniec zaprezentował również postępy i zakres prac. Wszystko to, co dotychczas wykonał Samorząd Terytorialny oraz Zespoły ds. polityki regionalnej, rozwoju i infrastruktury. 

Strategia Rozwoju Turystyki oraz Program Rozwoju Dróg Rowerowych to dokumenty, których celem jest wspieranie rozbudowy infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej. Jest to również przepustka do walki o uzyskanie dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej. W celu jak najlepszego spożytkowania pieniędzy prowadzone są liczne konsultacje, ankiety oraz badania. W dużej mierze to właśnie od mieszkańców zależy przyszłość powiatu.

Było to jedno z ostatnich spotkań przed ujawnieniem gotowych dokumentów. Niedługo z pewnością poznamy konkrety dotyczące rozwoju turystyki i rekreacji w powiecie lublinieckim.