Jak co roku Lubliniec zaprasza wszystkich miłośników rzemiosła na święto wyrobów „hand made”. Jarmark odbędzie się już 5 września i będzie to 7. edycja. Nie tylko obkupisz się tu w ręcznie tworzone cudeńka, weźmiesz także udział w różnorodnych warsztatach, pokazach i dyskusjach. Jeśli też cenisz sobie urok sztuki rękodzieła, to zapoznaj się z planem na nadchodzący jarmark. 

Co, gdzie, kiedy i jak, czyli jak wygląda harmonogram Jarmarku Rękodzieła

Jarmark Rękodzieła odbędzie się już za tydzień w niedzielę (5 września) w godzinach 14:00-19:00. Liczne stoiska z ręcznie szytymi ubraniami, biżuterią i innymi rękodziełami staną na placu przed Miejskim Domem Kultury. Na skwerze będzie można również spróbować przeróżnych smakołyków. Wydarzenie będzie pełne okazji do wypróbowania swoich sił w sztuce hand made. Na przykład podczas warsztatów. 

Do dyspozycji uczestników będą aż 4 różne formy warsztatów:

  • Obrazki z decuopage (konieczne są zapisy do 30 sierpnia);
  • Makramowe bransoletki (wstęp otwarty — brak konieczności wcześniejszych zapisów);
  • Jesienne wianki (konieczne zapisy do 30 sierpnia);
  • Pożegnanie lata z bibułką (wstęp otwarty — brak konieczności wcześniejszych zapisów).

Na godz. 17:00 zaplanowana jest wystawa „THE FLASHBACK” autorstwa Martyny Abu Louz. Jest to mieszkanka Lublińca, która ukończyła Akademie Sztuk Pięknych w Poznaniu. Nie obędzie się również bez strefy dla dzieci (16:00-18:00), w której będą ogromne ilości baniek, kolorowe twarze i balony. Dzień zakończy się koncertem duetu Kijas & Wojsyk — wokalistka i pianista. Występ duety rozpocznie się o godzinie 17:30 i będzie to ostatnia atrakcja zamykająca Jarmark Rękodzieła.