Miasto Dobrych Emocji to program streetworkingowy w Lublińcu, którego celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do szukania pasji, rozwoju i aktywnego stylu życia. Projekt chcę także nakłonić ludzi do walki o lepsze życie i walki z negatywnymi emocjami. Cały projekt trwa już od kilku dni, a dokładniej od 27 września. Jednak nic straconego — przed nami jeszcze dwa dni przeróżnych atrakcji i konsultacji.

Co wydarzyło się do tej pory w ramach programu streetworkingowego  w Lublińcu?

Odbyły się warsztaty stolarskie, terenowe, muzyczne, a także koncerty, seanse różne zajęcia edukacyjne. Można było uczestniczyć w zajęciach jogi, posłuchać muzyki biesiadnej albo wziąć udział w grach i zabawach w języku angielskim. Pierwszego dnia funkcjonował nawet punkt profilaktyczny, w którym można było porozmawiać z pracownikiem socjalnym. Natomiast w muzeum Pro Memoria Edith Stein przeprowadzono zajęcia naukowe o dziejach życia na Ziemi, które poprowadził Park Nauki i Rozrywki Krasiejów. 

Jakie jeszcze atrakcje odbędą się w pozostałe dni?

Program realizowany jest do końca sierpnia, a więc pozostały dwa dni – 30 i 31 sierpnia. Na jutro zaplanowane są kolejne zajęcia z Parkiem Nauki i Rozrywki — tym razem „Wędrówki przez układ słoneczny”. Będzie można obejrzeć teatrzyk kukiełkowy albo poruszać się na pilatesie, treningu cardio lub choreoterapii. Oczywiście to nie wszystkie zaplanowane atrakcje. 

We wtorek 31 sierpnia odbędą się zabawy dla tych najmłodszych, ale również zajęcia dla tych najstarszych (w szczególności tych, którzy mają problemy z kręgosłupem). Znów pojawią się punkty profilaktyczne, ale z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i z Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Mieszkańcy będą mogli także odbyć konsultacje z prawnikiem. Odbędą się nawet zajęcia taneczne skonstruowane specjalnie pod mamy z niemowlakami.

To bardzo wyjątkowe wydarzenie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Program zachęca do rozmów, do szukania rozwiązań i do radzenia sobie z emocjami. Na pewno warto skorzystać z opcji, jakie daje projekt Miasto Dobrych Emocji.