Giełdy Staroci są w Lublińcu organizowane w co drugą sobotę każdego miesiąca. Tego typu wydarzenia cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jako społeczeństwo powoli tracimy zainteresowanie chińskimi przedmiotami niskiej jakości. Przedmioty stare, z duszą, często bardzo dobrej jakości, wracają do łask. Dlaczego warto zainteresować się tragami staroci?

Oszczędność pieniędzy, środowiska i luksus posiadania rzeczy wyjątkowych

Swego czasu zachłysnęliśmy się tanimi produktami z chińskiego rynku. Tym ubraniom i przedmiotom nie można odmówić uroku, który jednak szybko znika. Piękne ubrania, kosmetyki, bibeloty i akcesoria z rynku chińskiego w ciągu kilku miesięcy zamieniają się w śmieci. W ten sposób wydajemy dużo pieniędzy, by uzupełniać nie własny dom, a okoliczne wysypiska śmieci. Ostatecznie płacimy niewiele za zakup produktu, ale mnóstwo środków idzie na utylizację śmieci, których po prostu nie da się pozbyć ze względu na wszechobecny plastik.

Warto zastanowić się nad kolejnym zakupem jakiegoś przedmiotu tylko dlatego, że jest tani. Warto pomyśleć, czy otaczanie się mało praktycznymi przedmiotami kiepskiej jakości naprawdę ma sens. W dłuższej perspektywie zakup produktów ze zrównoważonej produkcji to oszczędność pieniędzy i środowiska. A co z osobami, których nie stać na etyczne zakupy?

Kupowanie rzeczy używanych to nie wstyd

Lumpeksy i giełdy staroci stały się modne. Teraz to oznaka świadomości ekologicznej i statusu. Jeśli ktoś przyłapie Cię szperającego z zapałem w przedmiotach wystawionych na targach vintage czy giełdzie staroci, pomyśli sobie: ten człowiek musi wiedzieć, co jest warte zakupu!

Targi rzeczy używanych mają mnóstwo perełek, czyli przedmiotów jakościowych i cennych. To idealna okazja, by kupić drogi produkt w znacznie niższej cenie i cieszyć się nim przez długie lata. A kiedy się znudzi, ponownie sprzedać. To jest prawdziwa oszczędność!

Szukanie najlepszych produktów spośród dostępnych bardzo poprawia nastrój i sprawia sporą satysfakcję. W internecie znajdziesz sporo instrukcji, jak szukać i na co zwracać uwagę, by zrobić najkorzystniejsze zakupy!