Przy skrzyżowaniu na ulicy Częstochowskiej w Lublińcu znajdują się dwie linie kolejowe. W ciągu doby przejeżdża tamtędy około 160 pociągów, co wiąże się z koniecznością częstego zamykania przejazdu dla samochodów i pieszych. Uciążliwy przejazd będący powodem utrudnień w lokalnym ruchu, wkrótce zostanie okiełznany. Inwestycja będzie kosztować miasto 80 mln zł.

Bezkolizyjne skrzyżowanie zamiast korków przy przejeździe

Obecnie przejazd kolejowy w Lublińcu jest prawdziwą zmorą kierowców. Władze miasta przekonują, że problem zniknie maksymalnie w ciągu 6 lat od teraz. Rozpoczęto już przygotowania do inwestycji, która zmieni oblicze koszmarnego przejazdu! Podpisano już list intencyjny, który zakłada współpracę samorządu miasta i spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Bezkolizyjne skrzyżowanie oznacza bezpieczeństwo i brak korków. Inwestycja za 80 mln zł zakłada również budowę przejazdu dla rowerów i chodnika dla pieszych. Modernizacji ulegnie nie tylko sam przejazd, ale również najbliższa okolica. Będzie wygodnie i bezpiecznie!

Planowane zakończenie prac maksymalnie w 2027 roku

Każdą inwestycję w przestrzeni publicznej poprzedza szczegółowy plan, przetarg i realizacja. Istotne jest również pozyskanie środków finansowych, z którymi w tym przypadku nie powinno być problemów. Miasto postara się o dofinansowanie, dzięki któremu zaplanowaną inwestycję będzie można zrealizować w ciągu najbliższych lat.

Zanim jednak ujrzymy roboty drogowe przy ulicy Częstochowskiej, musimy poczekać na stworzenie pełnej dokumentacji. Potrwa ona około 2 lat i jest to niestety standardowy czas dla tego typu działań. Mimo tego nastroje są optymistyczne. Obie strony, które złożyły podpis na liście intencyjnym, liczą na szybką i bezbłędną realizację. Według wstępnych ustaleń budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ma zakończyć się najpóźniej w 2027 roku.

Co sądzicie o planowanej inwestycji? Czy obecny stan przejazdu kolejowego w Lublińcu jest dla Was uciążliwy? Podzielcie się opinią w komentarzach.