Hulajnogi elektryczne pojawiły się w Polsce kilka lat temu i dość szybko stały się bardzo popularne. Obecnie hulajnogi można spotkać niemal w każdym polskim mieście, a Lubliniec zainwestował w pojazdy napędzane światłem słonecznym. Tym sposobem mieszkańcy Lublińca oraz turyści mogą przemieszczać się po okolicy za pośrednictwem ekologicznych i wygodnych hulajnóg.

Hulajnogi firmy TIER dostępne w Lublińcu

Dokładnie 2 listopada w Lublińcu pojawiły się hulajnogi elektryczne firmy TIER. Mieszkańcy Lublińca mają do swojej dyspozycji 150 hulajnóg zasilanych energią słoneczną. Koszt aktywacji takiej hulajnogi wynosi 2,70 zł, a za minutę jazdy zapłacimy 65 gr. W związku z pojawieniem się ekologicznych pojazdów w Lublińcu, nowi użytkownicy za jedyne 2,70 zł mogą wykupić miesięczny pakiet darmowych aktywacji. Dla osób, które już zdążyły zarejestrować się w aplikacji TIER, przewidziano podobny pakiet za 14,99 zł.

Władze miasta zachęcają do korzystania z e-hulajnóg, a jednocześnie przypominają o konieczności przestrzegania przepisów związanych z tym szczególnym środkiem transportu. Hulajnogi, zwłaszcza rozpędzone, stanowią poważne zagrożenie dla pieszych.

Połączenie mody z ekologią

Hulajnogi napędzane energią słoneczną to urządzenia całkowicie bezemisyjne. W przeciwieństwie do samochodów elektrycznych nie wymagają ładowania w specjalnych stacjach dokujących, zasilanych prądem pozyskiwanym ze spalania paliw kopalnych. Wybierając hulajnogę formy TIER, stawiamy na całkowicie ekologiczny środek transportu. To dobra alternatywa dla rowerów i jeszcze lepsza dla zatłoczonej komunikacji miejskiej czy nieekologicznych aut. Dodatkowy atut hulajnóg elektrycznych to specjalny uchwyt na smartfona i możliwość jego ładowania. To usprawnia korzystanie z aplikacji GPS i jest po prostu wygodne.