Święty Mikołaj pojawia się w Lublińcu każdego roku i pełni dyżur w Galerii pod Glinianym Aniołem. To tradycja organizowana przed Lubliniecki Dom Kultury, uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców. W tym roku Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty 5 grudnia.

Pogotowie Mikołajowe w Lublińcu

Mikołajki to dzień, w którym rozpoczyna się radosne oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia. W mieście pojawiają się świąteczne iluminacje, a gorączka przygotowań wprowadza do domu miłą atmosferę oczekiwania. Dla dzieci to szczególnie radosny czas, zwłaszcza kiedy wciąż wierzą w świętego Mikołaja. Pogotowie Mikołajowe w Lublińcu jest przeznaczone właśnie dla takich dzieci, które z samego rana pojawiały się w Galerii pod Glinianym Aniołem, by zamienić z Mikołajem słowo i odebrać upominki. Niektóre dzieci przygotowały dla Mikołaja laurki, piosenki i wierszyki, czyniąc spotkanie naprawdę wyjątkowym. W tym roku na spotkanie z Mikołajem przybyły także dzieci z Ukrainy.

Rodzice zgodnie przyznali, że lubliniecka tradycja mikołajowa sprawia im mnóstwo radości. Cieszą się, że ich dzieci mogą osobiście spotkać Mikołaja, a wydarzenie jest czymś więcej niż tylko odbieraniem prezentów.