Była niedziela, 29 stycznia, gdy w Koszęcinie doszło do wypadku. Auto marki BMW rozbiło się o drzewo. Wewnątrz pojazdu znajdowało się troje pasażerów: dwóch 19-latków i 17-letnia dziewczyna. To właśnie nastoletnia pasażerka odniosła najwięcej obrażeń. Na szczęście jej zdrowie i życie nie są zagrożone.

Złe warunki na drogach w powiecie

Zima nie oszczędza kierowców. Warunki na drogach są trudne, a powiat lubliniecki nie stanowi wyjątku. Przekonał się o tym młody kierowca BMW, który przed 6 rano przemierzał drogę wojewódzką nr 907 w Koszęcinie. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jemu oraz 19-letniemu pasażerowi nic się nie stało. Ucierpiała natomiast 17-letnia pasażerka.

Przybyli na miejsce policjanci dokładnie sprawdzili pojazd i wykonali również badanie alkomatem. Kierowca był trzeźwy, posiadał również aktualne prawo jazdy. Wstępnie ustalono, że przyczyną wypadku była prędkość niedostosowana do warunków pogodowych. Z powodu wypadku droga była zablokowana przez 2 godziny. Młodzi pasażerowie BMW mieli dużo szczęścia, gdyż podobne wypadki często kończą się tragicznie. Policja apeluje o ostrożność.