W dniach od 3 do 9 lipca, malowniczy Lubliniec-Kokotek stanie się po raz szósty miejscem spotkania młodzieży katolickiej podczas „Festiwalu Życia”. Tysiące młodych ludzi zjedzie na to wydarzenie, które oferuje różnorodny program pełen modlitw, koncertów, występów znanych artystów oraz sportowych aktywności. Informację o tym wydarzeniu przekazał Szymon Zmarzlicki, rzecznik prasowy.

„Festiwal Życia” ma miejsce przy Oblackim Centrum Życia „Niniwa” od 2018 roku. W 2023 roku centralną postacią festiwalu będzie Święty Jan Chrzciciel. W ramach festiwalu, zaplanowano koncerty znanych artystów takich jak Daria, Tribbs oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który wystąpi pod dyrekcją kompozytora Jana Stokłosy.

W opinii Natalii Skrzypiec, która na przestrzeni lat miała okazję poznać festiwal zarówno jako uczestnik, jak i wolontariusz, ten tydzień to czas na różnego rodzaju aktywności. To okazja do zabawy, cennych rozmów, poznania nowych osób oraz refleksji nad sobą samym. Możliwość zaspokojenia tych wszystkich potrzeb daje Festiwal Życia. Przykuwa uwagę radość widoczna na twarzach młodych uczestników.

W trakcie trwania festiwalu, msze święte oraz homilie będą celebrowane przez biskupów i arcybiskupów diecezji: częstochowskiej, gliwickiej, wrocławskiej i opolskiej, a także innych duchownych zaangażowanych w kształcenie religijne młodzieży. Oprócz tego, organizatorzy zaplanowali również imprezę integracyjną pod przewodnictwem DJ’a Tomka Cichego oraz wieczór uwielbienia z muzyką na żywo. Festiwal odbywa się na świeżym powietrzu, w pięknym leśnym otoczeniu. Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru spośród aż 27 warsztatów o różnorodnej tematyce – od religijnych i muzycznych poprzez sztuki walki i survival, rękodzieło, sztuki plastyczne aż do osobistego rozwoju.