W Lublińcu, funkcjonariusze policji przechwycili 29-letniego mężczyznę, który mimo posiadania ponad 2 promili alkoholu w swoim systemie, zdecydował się prowadzić samochód marki Peugeot we wtorkowy poranek.

Wszystko miało miejsce 11 lipca we wtorek, na ulicy Myśliwskiej w Sierakowie Śląskim. Kilka minut przed siódmą ranem, lubliniecka drogówka otrzymała zgłoszenie o samochodzie zaparkowanym przed jednym z domów w Sierakowie Śląskim, przy czym podejrzewano, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. W momencie pojawienia się na miejscu policjantów, pojazd niespodziewanie zawrócił. Policjanci natychmiast podjęli pościg za kierowcą. Po przebyciu 400 metrów samochód nieoczekiwanie skierował się na lewą stronę drogi, przewrócił się i wpadł do rowu przydrożnego.

– Naszym funkcjonariuszom udało się bezpiecznie wydobyć kierowcę z pojazdu, który na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Podczas rozmowy okazało się, że mieszkaniec powiatu oleskiego w wieku 29 lat jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policję wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w jego organizmie – powiedziała starsza aspirant Monika Wacławek z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Niejednokrotnie grozi mu utrata prawa jazdy i to sąd zadecyduje o jego karze; może to być nawet dwuletni wyrok więzienia. Policja z Lublińca ostrzega, że alkohol może zaburzyć naszą równowagę i koordynację ruchową, zmniejszyć naszą sprawność intelektualną i negatywnie wpływać na naszą ocenę sytuacji.

– Każda osoba, która decyduje się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu, powinna być świadoma nie tylko konsekwencji prawnych. Nieodpowiedzialna jazda może skończyć się również tragedią na drodze i śmiercią wielu młodych pasażerów oraz przypadkowych osób. Zawsze reagujmy, jeśli podejrzewamy, że nietrzeźwy kierowca siada za kółkiem – apelują policjanci z Lublińca.