Na Bulwarze Franciszka Grotowskiego, w sobotę 9 września 2023 roku, o godzinie 17.00, rusza muzyczne święto zatytułowane „Koncert na zakończenie wakacji”. Wystąpią na nim przede wszystkim Julia Tkacz wraz ze swoim zespołem, Miejska Orkiestra Dęta z Lublińca oraz Dorota Osińska, która zaśpiewa utwory Celine Dion. Dodatkowo, publiczność będzie miała okazję posłuchać stand-upu Michała Pałubskiego pod tytułem „Kaliber 44”. Na koniec wieczoru, widzowie będą mogli usłyszeć koncert szanowanego zespołu Sztywny Pal Azji. Ten wieczór z pewnością dostarczy mnóstwa wzruszeń i niezapomnianych chwil.

Koncert rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00, a na samym początku usłyszymy występ młodych talentów z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Co ciekawe, zawsze przygotowują coś specjalnego dla swojej publiczności i niejednokrotnie pokazali jak bardzo swobodnie czują się na scenie, robiąc wielkie wrażenie na zgromadzonych.

O godzinie 17:30 na scenie pojawi się utalentowana wokalistka z Myszkowa – 15-letnia Julia Tkacz. Jej muzyczna przygoda rozpoczęła się już w wieku 3 lat, kiedy to zwyciężyła w konkursie piosenki ludowej. Teraz jest finalistką wielu renomowanych konkursów na skalę ogólnopolską i międzynarodową. Brała również udział w trzeciej edycji programu „The Voice Kids”, gdzie była członkiem drużyny Cleo. W 2020 roku uczestniczyła w warsztatach Voice ART i zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii. Jej utwór „Chcę uwierzyć” jest nagrodą, którą otrzymała podczas tych warsztatów.