Zazwyczaj spokojna miejscowość Lubliniec, 9 września, w sobotę, zapaliła się od ognia rywalizacji i ducha zabawy. Pierwszy Harcerski Klub Specjalnościowy „Sowa” we współpracy z biblioteką miejską stworzyli unikalne wydarzenie pod tytułem „Wędruj z 74. Górnośląskim Pułkiem Piechoty”. Było to spotkanie nie tylko dla tych, którzy chcieli aktywnie spędzić czas w rodzinnej atmosferze, ale również dla tych, którzy cenią sobie rywalizację i dobrą zabawę.

Grę charakteryzowały różnorodne zadania do wykonania w siedmiu punktach rozmieszczonych po całym mieście. W gronie pięćdziesięciu uczestników, skupionych w dziesięciu drużynach, mogliśmy zaobserwować nie tylko zaciętą rywalizację, ale także kreatywność, pomysłowość czy fizyczną sprawność.

Wśród zadań znalazły się m.in.: test wiedzy historycznej na temat 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, strzelanie z łuku i karabinków ASG, udzielanie pierwszej pomocy, rozpalanie ogniska czy poszukiwanie elementów metalowych za pomocą wykrywaczy metali. A wszystko to w atmosferze zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy, której nie zdołał ostudzić nawet upał tego dnia.

Uczestnicy wykazali się nie tylko dużym zaangażowaniem, ale przede wszystkim kreatywnością i pomysłowością w pokonywaniu kolejnych etapów gry. Zwycięzcami okazali się: na pierwszym miejscu drużyna „Zjednoczeni”, drugie miejsce zajęli „Tropiciele 2”, a trzecie miejsce przypadło drużynie „Kłinka”. Wyróżnienie trafiło do drużyny „Gang Marcela”.