Pracownicy Nadleśnictwa Lubliniec natknęli się na alarmującą sytuację podczas swojego codziennego patrolu – na leśnych ścieżkach odkryli metalowe „spinery”, które mogą stanowić poważne zagrożenie, przebijając opony pojazdów lub nawet podeszwy butów.

Alarmują oni, że w ostatnim czasie zauważyli kilka incydentów związanych z przebiciem opon w samochodach na skutek najechania na te specjalnie przygotowane kolce. Zdarzenia te miały miejsce w różnych obszarach lasu w pobliżu miejscowości Solarnia i Kośmidry.

Nie wiemy jeszcze, gdzie dokładnie ani ile takich kolców mogło zostać rozrzuconych po leśnych drogach, jednak z całą pewnością stanowią one duże niebezpieczeństwo dla osób poruszających się po tych terenach. Te szpiczaste obiekty są na tyle ostre, że potrafią przebić podeszwę buta, dlatego ostrzegamy wszystkich o tej sytuacji. Głęboko apelujemy do społeczności o zachowanie szczególnej ostrożności w lasach i prosimy o informowanie nas o przypadkach odnalezienia takich kolców – apelują pracownicy Nadleśnictwa Lubliniec na swoich stronach w mediach społecznościowych.