Policjanci z Kalet zdecydowanie potwierdzili swój motyw „służymy i ochraniamy”, interweniując w sytuacji porzucenia kotów. Zwierzęta zostały bezceremonialnie porzucone, ale na szczęście zostały dostrzeżone przez parę cyklistów, którzy nie wahali się skontaktować z numerem alarmowym. Funkcjonariusze przyjęli na siebie odpowiedzialność za opiekę nad kotami, które zdrowe i nietknięte, zostały przekazane pod jurysdykcję miejskiego urzędu, a wkrótce oczekuje ich adopcja.

Podczas wyprawy rowerowej po lasach otaczających Kalety, dwaj cykliści natknęli się na grupkę małych kotków. Bezbronne zwierzęta wydawały się być porzucone, więc natychmiast zawiadomili operatora numeru alarmowego o swoim niepokojącym znalezisku. Ich apel o pomoc nie pozostał bez echa – na miejsce natychmiast dotarli stróże prawa z Kalet, którzy sprawowali opiekę nad maluchami.

Kartonowe schronienie i ciepły koc stały się dla młodych kotów bezcennym darem w obliczu niefortunnej sytuacji, w której się znaleźli. Na szczęście, koty trafiły pod skrzydła reprezentanta Urzędu Miasta w Kaletach, który z pewnością dbał o ich dobro, zanim stały się dostępne do adopcji.