Zdarzenie to miało miejsce w samym sercu Lublinieckiego powiatu, gdzie nieustraszeni stróże prawa z miejscowej drogówki udaremniają próby łamania przepisów ruchu drogowego. Doszło do sytuacji, w której musieli oni interweniować w przypadku kierującego pojazdem osobowym, którego stan wskazywał na spożycie alkoholu. Po przeprowadzonym teście na zawartość alkoholu w organizmie, wynik był więcej niż zaskakujący – blisko dwa promile alkoholu. Cała sytuacja została dodatkowo skomplikowana przez fakt, że mężczyzna ten był już w podeszłym wieku, bo liczył sobie aż 62 lata.

Całe zdarzenie rozpoczęło się od telefonu do oficera dyżurnego komendy w Lublińcu. Dzwoniący informował o nieodpowiedzialnym kierowcy marki Fiat, który jechał po drogach Jawornicy (gm. Kochanowice) będąc pod wpływem alkoholu. Ta odpowiedzialna osoba nie tylko zgłosiła incydent, ale także podjęła działania służące uniemożliwieniu temu mężczyźnie dalszego prowadzenia pojazdu. W odpowiedzi na zgłoszenie, na miejsce natychmiast udali się policjanci z lublinieckiej drogówki. Tam przeprowadzili badanie nietrzeźwego kierowcy, potwierdzając jego stan i stwierdzając, że miał on prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Dzięki szybkiej interwencji lokalnego mieszkańca, a następnie skutecznej akcji policji, mężczyzna ten będzie musiał teraz odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne działania. Zgodnie z kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest poważnym przestępstwem, za które można otrzymać do dwóch lat pozbawienia wolności. Ostateczna decyzja w tej sprawie spoczywa teraz w rękach prokuratora i sądu, którzy zdecydują o dalszym losie tego nietrzeźwego kierowcy.