W odpowiedzi na nominację od Posterunku Policji w Koszęcinie, stróże prawa z Komendy Policji w Lublińcu podjęli wyzwanie w ramach akcji charytatywnej „Serce dla Zuzi”. Wykonując gest serca, wyrazili swoje poparcie dla małej bohaterki oraz przekazali funduszom zebrane na jej ratunek środki finansowe.

„Serce dla Zuzi” to inicjatywa polegająca na nominowaniu różnych jednostek, urzędów czy stowarzyszeń do wykonania symbolicznego serca dla Zuzi oraz przekazania zgromadzonych podczas zbiórki pieniędzy na jej leczenie. Każda instytucja biorąca udział w tym charytatywnym wyzwaniu musi wpłacić na konto akcji minimum 50 złotych.

Tworząc znak miłości, serca, funkcjonariusze policyjni pokazali swoje wsparcie dla odważnej Zuzi, która prowadzi heroiczną walkę o przetrwanie. Inicjatywa jest dedykowana tej małej walczącej dziewczynce, która boryka się z nowotworem lokalizowanym w śródpiersiu.

W ramach akcji, policjanci z Lublińca przekazali również na rzecz Zuzi finanse, które staną się dla niej pomocą w walce z chorobą. Dziewczyna bowiem musi poddać się bardzo kosztownemu zabiegowi chirurgicznym.

W trosce o to, by akcja „Serce dla Zuzi” została kontynuowana, stróże prawa z Lublińca nominowali do udziału w inicjatywie Szkołę Podstawową w Ciasnej.