Informacje opublikowane przez Polską Agencję Prasową mówią o tragicznym incydencie, który miał miejsce w poniedziałek 25 marca, przed 11:00 rano. W miejscu dawnego 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Solarni odbywały się ćwiczenia z użyciem trotylu. Niestety, doszło tam do poważnego wypadku, w wyniku którego dwie osoby zostały poszkodowane i zmarły na skutek odniesionych obrażeń. To niepokojące wydarzenie zostało potwierdzone przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na platformie mediów społecznościowych X minister Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz również potwierdził ten smutny fakt. Jak podał minister: „Dziś w trakcie wykonywania obowiązków służbowych w Solarni na terenie powiatu lublinieckiego doszło do tragicznego wypadku, który pochłonął życie dwóch saperów z 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. W tym bolesnym momencie serdecznie wspieramy rodziny żołnierzy modlitwami i myślami. Wojsko przejęło nad nimi opiekę i zapewniło wsparcie psychologiczne” – to słowa ministra, które przeczytać można w jego poście na platformie X.

Dowództwo Generalne również informowało o tym zdarzeniu na platformie X. Jak czytamy: „W godzinach porannych w Lublińcu, podczas ćwiczeń z użyciem materiałów wybuchowych, zdarzył się nieszczęśliwy wypadek, w którym uczestniczyli żołnierze 5 Pułku Chemicznego. Niestety, dwaj żołnierze zginęli na skutek odniesionych ciężkich obrażeń”.