W nawiązaniu do naszej kampanii mającej na celu przeciwdziałać handlowi ludźmi, z radością informujemy, że odbędzie się ona w specjalnie przygotowanym pojeździe ewakuacyjnym typu „escapetruck”. Zwracamy się z apelem do przedstawicieli prasy, aby dołączyli do nas w najbliższy poniedziałek, 20 maja, na Rynku w Lublińcu, a następnie we wtorek, 21 maja, na Placu Sławika i Antalla w Katowicach. Oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 10.00. Wykorzystując ten unikalny sposób na podniesienie świadomości, stawimy uczestników przed trudnym zadaniem rozwiązania jednego z trzech scenariuszy, mających na celu uratowanie siebie i innych.

Pierwotnie inicjatywa została wprowadzona przez holenderską policję we współpracy z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce i Uniwersytetem Wrocławskim. Escapetruck został wykorzystany po raz pierwszy w Polsce w minionym roku. Wydarzenia odbyły się w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Wykorzystanie go w naszym kraju po raz drugi (a po raz pierwszy na Śląsku) stanowi ważną część naszych starań w walce z handlem ludźmi.

Zachęcamy media do spotkania z nami o godzinie 11.00 w Lublińcu, a następnie o godzinie 12.00 pod katowickim „Spodkiem”, aby na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe podejście do tematu bezpieczeństwa. Na miejscu będzie dostępny nasz rzecznik prasowy, aspirant Szymon Czysz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Można się z nim skontaktować telefonicznie pod numerem 798 032 364.