W Lublińcu, w komendzie miejskiej, miały miejsce w czwartek eliminacje do prestiżowej rywalizacji – Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji. Patrolujący na co dzień mundurowi mieli szansę zmierzyć się z wymaganiami testu wiedzy. Ci, którzy zdobędą najlepsze wyniki, będą mieli zaszczyt reprezentować lubliniecką jednostkę podczas II stopnia XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji, które mają formę Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.

Służba patrolowo-interwencyjna to codzienna bliskość problemów społecznych, to bycie na miejscu, kiedy ktoś potrzebuje wsparcia. Obecność policjantów na ulicach ma kluczowe znaczenie dla poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Właśnie dlatego zawody i turnieje są formą doskonalenia zawodowego – umożliwiają mundurowym rozwijanie umiejętności, które pozwalają im lepiej pomagać i służyć społeczności.

Zadaniem czwartkowych eliminacji na poziomie powiatu było wyselekcjonowanie najlepszego patrolu, który będzie miał zaszczyt reprezentować komendę lubliniecką na kolejnym etapie – turnieju wojewódzkim. Kolejny krok to udział w rywalizacji o zasięgu ogólnopolskim. W eliminacjach wzięli udział funkcjonariusze służby patrolowej pochodzący z lublinieckiej komendy, komisariatu w Woźnikach oraz posterunku w Koszęcinie.

Mundurowi mieli do przejścia pisemny test sprawdzający ich wiedzę. Najlepszy duet patrolowy, który awansuje do następnego – wojewódzkiego etapu, będzie musiał ponownie poddać się ocenie swojej wiedzy zawodowej i umiejętności praktycznych.

Przewodniczący zespołu odpowiedzialnego za organizację i przeprowadzenie turnieju, którym jest Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Lublińcu, nadzorował prawidłowy przebieg I etapu na szczeblu powiatowym.