Na międzynarodowych zawodach, zespół mażoretek „Szafir” zdobył prestiżowe nagrody: „Najlepsza Grupa Mażoretek” oraz „Najlepsza Choreografia”. Z kolei Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec została wyróżniona tytułem „Najlepszego Zespołu Koncertowego”. Dodatkowo, zarówno orkiestra jak i mażoretka „Szafir” otrzymały wspólną nagrodę za „Najlepszy Zespół z Mażoretkami”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotni wieczór na Piazza Buozzi. Gospodarzem wydarzenia był burmistrz Giulianovy, Jwan Costantini. Obecność na wydarzeniu wystąpili również Paolo Giorgini, radca ds. kultury, Iustina Caùja, konsul RP, Andrea Romiti, sekretarz krajowy Anbima, oraz Edward Maniura, burmistrz Miasta Lubliniec. Ceremonii towarzyszyła wielka parada zespołów na polu Castrum, która mimo padającego deszczu przyciągnęła tłumy widzów.

W rywalizacji uczestniczyło 10 zespołów, które przybyły z różnych zakątków świata, takich jak Polska, Grecja, Meksyk, Włochy i Węgry. Wszystkie grupy zaprezentowały bardzo wysoki poziom wykonania, co spotkało się z entuzjastycznym odbiorem publiczności.

Oszałamiające zwycięstwo Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec oraz Mażoretek „Szafir” to ogromny sukces zarówno dla artystów, jak i ich instruktorów: Małgorzaty Prowdy i Bartłomieja Pięty.