Centrum handlowe w Lublińcu, dokładniej na terenach targowych, stało się w sobotę 25 maja areną 12. edycji Rodzinnego Festynu „U Oblat”. Wydarzenie to jest znane i lubiane przez mieszkańców miasta, którzy tłumnie uczestniczą w tej corocznej imprezie.

Tego dnia na scenie pojawiło się wielu utalentowanych dzieci i młodzieży. Młodzi artyści z sekcji Młodzieżowego Domu Kultury w Lublińcu pokazali swoje umiejętności. Nie zabrakło również występów uczniów Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego imienia św. Edyty Stein. Ponadto publiczność mogła podziwiać występy Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”, duszpasterzy oraz zaproszonych gości. Na koniec scenę zdobyła Magda Anioł wraz ze swoim zespołem.

Festyn oferował jednak nie tylko przegląd talentów, ale także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły skorzystać z licznych animacji przygotowanych specjalnie dla nich, odwiedzić mini zoo czy poczuć się jak prawdziwi artyści podczas malowania twarzy. Nie zabrakło też dmuchańców, a dla spragnionych przygód przewidziano przejażdżki bryczką.

Wszystkich tych kolorowych wydarzeń i emocji na zdjęciach uchwycił Mateusz Zawadka. Zachęcamy do zapoznania się z jego fotorelacją, aby poczuć atmosferę tego rodzinnej imprezy.