Akcja, którą przeprowadził 10-letni mieszkaniec Lublińca, przyciągnęła uwagę miejscowej policji. Na terenie szkolnym, chłopiec napotkał na portfel pełen istotnych dokumentów. Zamiast go zignorować lub zatrzymać dla siebie, natychmiast udał się do najbliższej jednostki policji, gdzie bez wahania przekazał znalezisko dyżurnemu.

Paweł, młody uczciwy obywatel, za swoje zachowanie został doceniony przez Komendanta Powiatowej Policji w Lublińcu, inspektora Mariolę Biskup. Po usłyszeniu o tym wyjątkowym czynie młodego chłopca, postanowiła go uhonorować. W towarzystwie matki, Paweł został nagrodzony dyplomem z podziękowaniami. „Uczciwość i odpowiedzialność nie znają wieku” – to słowa inspektora Biskup, które doskonale opisują postawę 10-letniego bohatera.

Podczas ceremonii wręczenia nagrody, komendant wyraziła swoje podziw dla młodego Pawła. Podkreśliła również, że jego bezinteresowność i odpowiedzialne zachowanie powinny stanowić przykład dla innych dzieci. Paweł swoim postępowaniem pokazał, co to znaczy być prawdziwym obywatelem społeczeństwa.

Bez wątpienia, odpowiedzialne i altruistyczne zachowanie Pawła podkreśla znaczenie troski o innych oraz podejmowanie właściwych decyzji, nawet w codziennych sytuacjach. Mamy nadzieję, że jego postawa stanie się inspiracją dla wielu z nas.