Chcielibyśmy podzielić się z Państwem komunikatem, który wydał Urząd Miejski w Lublińcu. Dotyczy on planowanego, koniecznego zamknięcia przejazdu kolejowego usytuowanego na drodze krajowej DK 11. Wyłączenie z ruchu tego fragmentu trasy nastąpi pomiędzy centrum miasta a Kokotkiem.

Otrzymaliśmy informacje od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., iż od 1 lipca 2024 roku konieczne będzie zamknięcie tego odcinka drogi. Przyczyną jest konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych, które obejmują wymianę nawierzchni torowiska. Zamknięcie przejazdu kolejowego potrwa do końca lipca 2024 roku.

Nieliczne utrudnienia dotkną także korzystających ze ścieżki pieszo-rowerowej, która przez ten czas również zostanie wyłączona z użytkowania. Władze miejskie w Lublińcu dokładają wszelkich starań, aby umożliwić ruch lokalny na omawianym odcinku oraz jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie przejazdu.

Urząd Miejski w Lublińcu zapewnia, że niezwłocznie przekaże mieszkańcom informacje o planowanych objazdach, jak tylko je otrzyma. Apelujemy o wyrozumiałość i cierpliwość w tym okresie.