Jarmark Rękodzieła odbędzie się lada moment, bo już 5 września. Jest to prawdziwe święto dla wszystkich miłośników domowego rzemiosła. Wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem. Jednak organizatorzy — Miejski Dom Kultury w Lublińcu i Galeria pod Glinianym Aniołem wciąż poszukują osób chętnych wyeksponować swoje dzieła w tegorocznej edycji.

Istnieje oczywiście grupa stałych wyjadaczy, którzy nieprzerwanie, co roku, goszczą na lublinieckim jarmarku. Pomimo to organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie miejsca dla nowych śmiałków, którzy chcieliby się pokazać. Osoby zainteresowane czynnym udziałem w lublinieckim Jarmarku Rękodzieła powinni skontaktować się jak najszybciej z Galerią pod Glinianym Aniołem. W tym celu można udać się tam osobiście lub zadzwonić pod numer – 34 351 06 88. 

Będzie to już 7. edycja jarmarku. Chociaż dokładny plan wydarzenia ma się pojawić dopiero na dniach, to mniej więcej wiemy, co czeka na uczestników. Jak co roku, oprócz zakupowego szału w raju „handmade”, będą prowadzone różne warsztaty artystyczne oraz pokazy. Na stoiskach będzie można zakupić biżuterię, ceramikę, przetwory spożywcze, a nawet różnego rodzaju wyroby z tkanin. Atrakcji na pewno nie zabraknie.