Jedną z największych inwestycji miasta, która została otwarta we wrześniu 2020 roku, było centrum przesiadkowe „Park&Ride” w Lublińcu. Był to nowoczesny węzeł przesiadkowy z kilkupoziomowym parkingiem. Niewątpliwie była to największa inwestycja w historii miasta i powiatu, o łącznej wartości ponad sześćdziesięciu sześciu milionów złotych. Dodatkowo pięćdziesiąt cztery miliony dofinansowała Unia Europejska.

Ścieżki rowerowe, które były częścią inwestycji, mają długość ponad czterdziestu pięciu kilometrów i czynią miasto bardziej przyjazne rowerzystom. Otwarcie obiektu miało charakter bardzo uroczysty, burmistrz miasta Edward Maniura, a w tle w niebo zostały wypuszczone biało-czerwone balony.

Burmistrz nawiązał do bogatej, ale niełatwej historii regionu. W wydarzeniu wzięły udział znamienite osobowości, między innymi Jerzy Buzek – poseł do parlament europejskiego, Danuta Sobczyk z urzędu  Wojewódzkiego czy też Joachim Smyła starosta. Pierwsze szkice projektu pojawił się w 2013 roku, jednak z powodu braku środków wydawał on się niezwykle odległy. Jednak po kilka latach i zaangażowaniu przedstawicieli miasta został wykonany w pełni w założonym kształcie. Symbolem, który ma podkreślić historię i zdarzenia, które miały miejsce w Lublińcu jest stara, ponad stu dwudziestoletnia tarcza zegara. Ma on służyć przyjeżdżającym i odjeżdżającym by nigdy nie przegapili swojego połączenia.

Również w ramach tego projektu została zrealizowana budowa wielopoziomowego parkingu. Ma on dokładnie cztery kondygnacje i ponad sto miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. W ramach tej budowali powstała też wiata okrywająca stanowiska autobusowe. Dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej został zrewitalizowany oraz wyposażony w system monitoringu wizyjnego oraz przebudowana plac przed budynkiem modernizując dochodzące do niego drogi.

Niewątpliwą atrakcją jest powstanie parkingu rowerowego z miejscem dla sześćdziesięciu rowerów i punktem napraw, który jest samoobsługowy. Dzięki tej inwestycji, Centrum Przesiadkowe jest miejscem, które nie odbiega od europejskich standardów.