,Szpital w Lublińcu w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w roku 2021 zgłasza do zrealizowania ambitne projekty. Jednym z nich jest utworzenie ogrodu sensorycznego wraz z budową tężni solankowej na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu dla pacjentów, rodzin pacjentów, pracowników oraz mieszkańców Powiatu Lublinieckiego”, za kwotę 781.000,00 zł w ramach którego zostaną wykonane:

– ogród sensoryczny,

– tężnia solankowa wraz z infrastrukturą, m.in. ławeczki, oświetlenie, stojaki na rowery.

Drugim projektem, który został zgłoszony, jest usprawnienie infrastruktury dla pojazdów poruszających się po terenie Szpitala. Ma na celu mająca na celu usprawnienie poruszania się po terenie pacjentom, rodzinom pacjentów, pracownikom oraz mieszkańcom Powiatu Lublinieckiego”. Dlatego za kwotę 375.00,00 zł robotnicy wykonają: modernizację odcinka drogi wzdłuż starej kuchni z piekarnią wraz z infrastrukturą, czyli kanalizacją deszczową, oświetleniem. W ramach tego projektu zmodernizowany zostanie odcinek drogi dojazdowej do pracowni RTG. Oprócz tego usprawnieniem będzie utworzenie miejsc parkingowych, kanalizacji deszczowej, podjazdu dla karetek, stojaków na rowery, dodatkowego oświetlenia.

Otrzymanie dotacji na realizację projektu uzależnione jest od głosów oddanych w ramach tej inicjatywy. Władze szpitala zachęcają wszystkie osoby, którym bliskie jest poprawienie standardu opieki o głosy. Argumentują, że wystarczy zagłosować aby działanie szpitala uległo poprawie, co też przełożyłoby się na zadowolenie pacjentów.

W dniach od 1 – 19 września należy wejść na stronę bo.slaskie.pl i przejść do zakładki „głosuj”. Dozwolone jest oddanie maksymalnie trzech głosów w kategorii REGIO i trzech EKO. Na zakończenie należy uwierzytelnić swój głos poprzez podanie niezbędnych danych. Wymagane jest podanie imienia i nazwiska, numeru pesel, imienia matki i numeru telefonu. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec września 2021.