Pozytywna wiadomość dla wszystkich, którzy z niepokojem przechodzą przez przejście na ruchliwym skrzyżowaniu w Lublińcu. Problemem niebezpiecznych skrzyżowań zainteresowała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która dała zielone światło do podjęcia inwestycji drogowej w regionie.

Inwestycja finansowana z rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

GDDKiA dysponuje środkami z rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej i inwestycja planowana w Lublińcu świetnie wpisuje się w zasady działania projektu. Miasto nie musi więc martwić się pieniędzmi na ten cel, a zamiast tego może zająć się planowaniem konkretnych zmian.

Podstawowym celem jest poprawa bezpieczeństwa na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach w przestrzeniach miejskich. Sygnalizacja świetlna uporządkuje ruch na tych odcinkach, a dodatkowe oświetlenie ulic pozwoli zarówno pieszym, jak i kierowcom rozsądnie oceniać sytuację na skrzyżowaniach. Tym sposobem ryzyko wypadków znacznie się zmniejszy.

Budowa sygnalizacji świetlnej to także wygoda i spokój dla mieszkańców miast. Niebezpieczne skrzyżowania staną się bezpieczne również dla dzieci, które często bardzo stresują się przechodzeniem przez pasy.

W Lublińcu powstaną dwie sygnalizacje świetlne

W najnowszym projekcie wzięto pod uwagę nie jedno, a kilka skrzyżowań w regionie Lublińca. Samo miasto wzbogaci się o jedno bezpieczne skrzyżowanie. Sygnalizację świetlną zamontuje się przy drodze krajowej nr 11, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

Za modernizację skrzyżowania odpowiada lokalna firma budowlana: GRAMAR. Przedstawiciele firmy mają dokładnie 12 miesięcy na zaplanowanie i zrealizowanie remontu skrzyżowania. Nam pozostaje liczyć na szybką realizację. Jedno jest pewne: wkrótce skrzyżowanie przy Marii Skłodowskiej-Curie przestanie być niebezpieczne i kłopotliwe.