Czasami trudno nam uwierzyć, że akcje, które możemy oglądać w filmach, często dzieją się obok nas. Tak było kilka dni temu w powiecie lublinieckim, a dokładnie w miejscowości Boronów. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej i zabezpieczyli ponad 150 kg substancji chemicznych służących do wytwarzania niebezpiecznego narkotyku.

Wytwórnia narkotyków i magazyn broni palnej pod Lublińcem

Zorganizowana grupa utworzyła w garażu w Boronowie bazę do wytwarzania narkotyków. CBŚ trafiło na trop grupy już jakiś czas temu, a obecnie doprowadziło do zatrzymania jej członków. Policjanci zrobili najazd na kryjówkę przestępców i dokonali bardzo ciekawych odkryć.

W garażowym laboratorium zabezpieczono 150 kg substancji chemicznych. Późniejsze badania wykazały, iż był to klefedron i substancje służące do jego wytwarzania. Standardowo znaleziono także marihuanę. Jakby tego było mało, policjanci znaleźli również broń palną, amunicję i kusze. Garaż tworzył prawdziwą przestępczą miejscówkę, która mogłaby posłużyć za tło w filmach akcji.

Za nielegalną działalność odpowiada w sumie czterech mężczyzn. Liderem szajki jest 30-letni Robert L. który obecnie przebywa w areszcie tymczasowym. Pozostali członkowie grupy są pod nadzorem policji i czekają na rozprawę sądową we własnych domach. Sprawa wciąż się toczy.

Klofedron — niebezpieczny i popularny narkotyk

Klofedron jest popularną alternatywą dla znanego wśród amatorów substancji psychoaktywnych mefedronu. Oba narkotyki są syntetyczne i bardzo szkodliwe dla zdrowia. Niestety, przestępcy wykorzystują chęć młodzieży do zabawy i zarabiają grube pieniądze na substancjach o wysokiej szkodliwości. Klofedron wywołuje między innymi stany depresyjne i zaburza rytm pracy serca. Nawet jednorazowa przygoda z tym specyfikiem może skończyć się wizytą na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Działanie klofedronu nie jest dokładnie przebadane, co czyni tę substancję jeszcze niebezpieczniejszą. Podobnie jak w przypadku wielu innych narkotyków tego typu, na klofedron szybko wzrasta tolerancja. To oznacza, że można w ogóle nie odczuwać jego działania.

Może Cię zainteresować: 19-latek przemycał narkotyki z Hiszpanii.