Tak zwany Zielony Budynek to dawny pawilon handlowy, który ma zostać przerobiony na centrum dowodzenia straży miejskiej i przy okazji centrum zarządzania monitoringiem. Obecnie mundurowi mają raczej kiepskie warunki pracy, a ich maleńka siedziba mieści się w Urzędzie Miasta. Dzięki nowej inwestycji w Lublińcu ma być bezpieczniej.

Straż miejska wkrótce doczeka się nowej siedziby

Zielony Budynek prezentuje się niepozornie, ale na siedzibę straży miejskiej nada się idealnie. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest wykonanie kosztorysu i szczegółowego projektu. Wybrano już firmę, która zajmie się tym zadaniem. Miasto wyda na ten cel niecałe 40 tysięcy złotych.

Inwestycja w modernizację budynku będzie korzystna nie tylko dla pracowników straży miejskiej, ale również dla mieszkańców miasta. Nowa siedziba znajduje się w okolicy, w której obecnie nie jest zbyt bezpiecznie. Osoby zgłaszające się do straży miejskiej po pomoc będą również mogły zostać przyjęte w godnych warunkach.

Na korzystną zmianę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale z pewnością wszystkim się to opłaci.

Jakie zmiany zostaną dokonane w Zielonym Budynku?

Nowa siedziba straży miejskiej będzie połączona z centrum monitoringu miejskiego. Zanim to jednak nastąpi, budynek wymaga generalnego remontu. Konieczne jest wykonanie przeglądu budynku, prace termomodernizacyjne i wymiana wszystkich instalacji. Planowane jest również zastąpienie starych drzwi i okien nowymi, odświeżenie ścian i wymiana posadzek.

W zmodernizowanym budynku pojawią się niezbędne  pomieszczenia, między innymi pokój do zarządzania monitoringiem, pokój komendanta, szatnia i aneks kuchenny, pokój odpraw oraz sanitariat.

Przeniesienie straży miejskiej w okolicę, która nie cieszy się w Lublińcu dobrą sławą, ma rozwiązać problemy z bezpieczeństwem. Bliskie sąsiedztwo strażników miejskich ma zniechęcić lokalnych opryszków. Co więcej, ułatwi mundurowym skuteczne patrole.

Może Cię zainteresować: https://www.gorzowinfo.pl/straz-miejska-robi-porzadek-z-osobami-zasmiecajacymi-tereny-miasta/.