Wszyscy w Lublińcu znają Lubisferę, a tak się składa, że właściciel popularnego parku rozrywki planuje naprawdę imponującą i ciekawą inwestycję. Być może wkrótce miasto zostanie uświetnione fantastyczną strefą relaksu, ekologiczną i zróżnicowaną. Będzie to również kolejna atrakcja turystyczna w Lublińcu.

Spokojny wypoczynek w Lublińcu

Wiele wskazuje na to, że w sąsiedztwie parku rozrywki w Lublińcu powstaje inna, ale równie ciekawa strefa rozrywki. Właściciel Lubisfery planuje stworzyć ekologiczny park wypoczynku i relaksu. Na jego terenie znajdzie się aż dziewięć stref, każda oferująca odmienną formę rozrywki.

Zaplanowano między innymi strefę z kąpieliskiem. Sztuczny zbiornik wodny nie będzie jednak basenem, a akwenem oczyszczanym przez roślinne filtry wodne. Strefa będzie więc przyjazna naturze. W projekcie znalazła się również strefa z wodnymi atrakcjami dla dzieci, sąsiadująca ze strefą z torami przeszkód. Swoją strefę rozrywki otrzyma również młodzież. Wisienką na torcie atrakcji będzie miejsce dla food tracków, strefa piknikowa i dogodny, przestronny parking dla gości obiektu.

Drzewa i ekrany akustyczne dla komfortu mieszkańców

Lubliniecki park rozrywki ma wielu zwolenników, ale mieszkańcom miasta zdarza się narzekać na hałasy generowane przez uczestników imprez i koncertów. Stąd właściciel obiektu zdecydował o stworzeniu miejsca działającego na innych zasadach. Nowy park rozrywki będą otaczały liczne drzewa, by gościom parku zapewnić większy komfort. Z kolei ekrany akustyczne staną się cenną ochroną dla świata zewnętrznego. Bariera dźwiękowa przyczyni się do zwiększenia komfortu gości obiektu i mieszkańców okolicznych domów i bloków.

Przyznamy szczerze, że atrakcja zapowiada się naprawdę ciekawie. Podoba nam się również wykorzystanie ekologicznych, innowacyjnych rozwiązań. Mamy nadzieję, że inwestycję uda się zrealizować już wkrótce. Tymczasem pozostaje nam cieszenie się innymi miejscami rozrywki i wypoczynku dostępnymi w Lublińcu.