Lubliniec z okazji 750-lecia istnienia otrzymał specjalne wyróżnienie. Miasto przedstawiono na znaczku pocztowym, wydanym w ilości 2 milionów egzemplarzy. Dzięki temu Lubliniec jest jednym z zaledwie 30 miast w Polsce, mającym własny znaczek pocztowy, wydany w ramach cyklu Miasta Polskie.

Lubliniec wyróżniony!

Miasto, które istnieje już od bardzo dawna, otrzymało wyróżnienie, które może przyczynić się do większego zainteresowania jego atrakcjami. Lubliniec istnieje jako miasto już od 750 lat i ostatnio organizowano z tej okazji różne wydarzenia. Teraz mieszkańcy miasta mają kolejny powód do dumy. Znaczek pocztowy przedstawiający symbole Lublińca dołączył właśnie do elitarnej serii znaczków z cyklu Miasta Polskie.

Znaczek pocztowy przedstawia kościół św. Mikołaja, będący najstarszym zabytkiem w mieście. Obok uwieczniono również fontannę z posągiem dziewczynki — to symbol Edyty Stein, patronki miasta, o której pisaliśmy więcej w naszym wpisie o najpopularniejszych zabytkach w Lublińcu. Znaczek wygląda naprawdę interesująco i prowokuje wiele pytań mogących pojawić się w głowach osób nieznających miasta. Znaczek, o którym zrobiło się głośno w polskich mediach, może przyciągnąć do Lublińca wielu turystów, chcących samodzielnie odkrywać tajemnice miasta,

Polskie miasta są wyjątkowe?

Przez lata istnienia internetu przywykliśmy do podziwiania najpiękniejszych miejsc Europy i świata. Polska do niedawna na internetowych filmikach widniała zdecydowanie rzadziej. Na tej podstawie można sądzić, że po prostu mamy mniej do zaoferowania turystycznie, co jest nieprawdą. Mimo zniszczenia II Wojną Światową Polska może pochwalić się wieloma zakątkami, które w niczym nie ustępują nachalnie promowanym miastom z całego świata. Polacy ocalili wiele zabytków, a bogata historia naszego kraju wciąż jest widoczna w fascynujących historiach i legendach. Lubliniec jest jednym z ciekawszych miast w naszym kraju. Położone blisko natury i posiadające niesamowite zabytki miasto jest warte zobaczenia. Wakacje w polskich miejscowościach mogą okazać się niesamowicie atrakcyjne i znacznie tańsze od wycieczek do popularniejszych turystycznie miejsc.