Hulajnogi elektryczne są obecnie niemniej popularne od rowerów. Niestety, interesują się nimi nie tylko wielbiciele jednośladów, ale również miłośnicy łatwego zarobku — złodzieje. Przykra niespodzianka czekała na jednego z mieszkańców Lublińca, który chciał wyruszyć w miasto na swojej hulajnodze, ale tego nie zrobił, gdyż ktoś ukradł mu pojazd sprzed drzwi mieszkania.

Strata cennego i przydatnego przedmiotu

Hulajnogi elektryczne potrafią sporo kosztować i tak też było w tym przypadku. Skradziona z klatki lublinieckiego bloku hulajnoga była warta około 1700 zł. Dla właściciela kradzież wiązała się nie tylko ze stratą pieniędzy, ale również praktycznego, regularnie użytkowanego przedmiotu. Tego felernego dnia mieszkaniec Lublińca musiał zmienić swoje plany i zamiast ruszyć hulajnogą w miasto, ruszył pieszo na Komendę Policji. Mężczyzna zdecydował się zgłosić kradzież, chociaż pewnie nie miał dużej nadziei na pozytywny finał.

Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie i natychmiast ruszyli z pomocą. Akcja zakończyła się sukcesem. Mundurowi w ciągu tygodnia rozwiązali sprawę, trafiając na trop potencjalnego złodzieja hulajnogi. Udało się dotrzeć do 26-letniego mężczyzny, także pochodzącego z Lublińca. Co najlepsze, złodziej wciąż miał skradziony sprzęt, a to oznaczało, że poszkodowany mężczyzna po 7 dniach przerwy mógł wrócić do swoich ulubionych aktywności.

Jak chronić się przed złodziejami jednośladów?

Sprawa hulajnogi z Lublińca zakończyła się dobrze. Złodziejowi grozi do 5 lat więzienia, a właściciel sprzętu otrzymał z powrotem swój pojazd. Ludzie z pewnością są przyzwyczajeni do częstych kradzieży rowerów i hulajnóg. Warto jednak podkreślić, że obecnie złodzieja jednośladu znacznie łatwiej jest namierzyć, niż jeszcze kilka lat temu. Dawniej skradziony rower faktycznie trudno było odzyskać, wręcz było to niemożliwe. Obecnie jednak warto zgłaszać tego typu kradzieże na policję, ponieważ mundurowi dysponują obecnie lepszymi metodami działania. Warto również inwestować w wysokiej jakości zabezpieczenia, dzięki którym skutecznie zniechęcimy złodzieja do podjęcia próby kradzieży.