Urząd Miasta w Lublińcu udostępnił ankietę, dzięki której mieszkańcy miasta mogą wypowiedzieć się na temat nowych strategii rozwoju Lublińca. Do 12 sierpnia mamy czas na odesłanie wypełnionej ankiety w wersji papierowej lub elektronicznej. Gorąco zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu, by mieć realny wpływ na inwestycje podejmowane przez władze miasta.

Strategia rozwoju miasta, o co chodzi?

Przyszłość każdego miasta zależy od skuteczności rozwoju. To, czy w danym mieście jest wystarczająca ilość miejsc pracy i miejsc rozrywki, zależy właśnie od stopnia rozwoju miejscowości. A że inwestycje nie są darmowe i nie zawsze okazują się trafione, konieczne jest tworzenie planu, który pozwoli na skuteczny i efektywny rozwój miasta w określonym kierunku. Plan uwzględnia nie tylko oczekiwania i pomysły, ale również zagrożenia, trudności i oczekiwania społeczne. Aby plan nie był tworzony w ciemno, ważne jest konsultowanie strategii z mieszkańcami, którzy doskonale wiedzą, w co warto inwestować w przestrzeni miejskiej, a co lepiej sobie odpuścić. Dlatego tak ważne jest, by skorzystać z możliwości wypełnienia ankiety dotyczącej strategii rozwoju Lublińca.

Gdzie można wypełnić ankietę?

Urząd Miasta w Lublińcu przygotował ankietę online i w wersji papierowej, dzięki czemu dosłownie każdy dorosły może się wypowiedzieć. Papierowe wersje ankiet można otrzymać w aż trzech miejscach: Urzędzie Miasta, Bibliotece Publicznej oraz Domu Kultury. Z kolei wersja online widnieje na stronie Urzędu Miasta oraz na oficjalnym profilu miasta na Facebooku. Wypełnienie ankiety zajmie chwilę, a może niesamowicie pomóc w planowaniu nowej strategii rozwoju Lublińca na lata 2023-2030.

W ankiecie znajdziemy między innymi pytania o problemy miasta, mocne strony, a także najważniejsze potrzeby społeczne i środowiskowe. To świetna okazja, by wskazać, nad czym władze Lublińca muszą popracować, by wszystkim mieszkańcom żyło się lepiej. A co najważniejsze, by przyciągać do Lublińca nowych mieszkańców i inwestorów. Pamiętajcie, że na wypełnianie ankiet zostały jeszcze niecałe dwa tygodnie.