W zeszłym tygodniu policjanci otrzymali nietypowe wezwanie. Dzwoniła żona 32-letniego mężczyzny, który wysłał jej przez SMS wiadomość pożegnalną. Mężczyzna dołączył wymowne zdjęcie torowiska i na tej podstawie policjantom udało się dotrzeć do mężczyzny. Funkcjonariusze ściągnęli 32-latka z torów na kilkanaście sekund przed przejazdem pociągu…

Na torach w Lublińcu prawie doszło do tragedii

Była niedziela nad ranem, gdy pewna mieszkanka Lublińca otrzymała od swojego męża niepokojący SMS. 32-letni mężczyzna wysłał wiadomość pożegnalną z dołączonym zdjęciem torów kolejowych. Kobieta nie zignorowała wiadomości i nie traciła również czasu na rozmowę ze zrozpaczonym mężczyzną. Natychmiast zadzwoniła na policję z prośbą o wsparcie. Funkcjonariusze skupili się przede wszystkim na analizie zdjęcia wysłanego przez 32-latka. Dzięki temu po kilku minutach ustalili miejsce pobytu mężczyzny.

32-latek spał, skulony na torach. Policyjny patrol pojawił się w ostatniej chwili. W oddali było słychać nadjeżdżający pociąg, gdy policjanci wyprowadzali mężczyznę z torów. Gdyby funkcjonariusze pojawili się, ale choć minutę później, 32-latek już by nie żył.

Twoje życie jest cenne, chociaż możesz tego nie widzieć

Mężczyznę z Lublińca przejęła karetka pogotowia. Mamy nadzieję, że 32-latek otrzyma fachową pomoc psychologiczną i psychiatryczną, by jego życie mogło wrócić do normy. Osobom w depresji trudno jest zrozumieć, że po leczeniu życie ponownie nabiera sensu. Skala beznadziei jest tak przytłaczająca, że dorosły, rozsądny człowiek nie jest w stanie z nią walczyć. Samobójstwo wydaje się jedynym rozwiązaniem, po które sięgają osoby, które chcą żyć, ale nie tak, jak do tej pory.

Być może Ty również zmagasz się z nasilającymi się myślami samobójczymi. Pamiętaj, że Twoje życie jest cenne i że masz prawo do szczęścia, chociaż Twoje myśli mogą temu przeczyć. O pomoc można się zgłaszać za pośrednictwem internetu. Można skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą. Można również po prostu udać się do szpitala. Człowiek jest silną jednostką i może podnieść się z każdego dna. Ciebie także to dotyczy.