Łazienka jest jednym z bardziej wymagających pomieszczeń, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Pomieszczenie nie tylko się kurzy i brudzi, ale jest także narażone na działanie wilgoci. To często kończy się nieestetycznymi, czarnymi nalotami w rogach kabin prysznicowych, czy na płytkach. Podpowiadamy, jak wyczyścić fugi w łazience z pleśni i zanieczyszczeń. Tylko domowe sposoby!

Regularnie myj łazienkę za pomocą octu

Jeśli chcesz oszczędzić sobie wysiłku, regularnie szoruj łazienkę za pomocą octu. Ocet świetnie radzi sobie nie tylko z osadami z kamienia, ale także zwalcza pleśń. My wychodzimy z założenia, że powstawaniu pleśni lepiej zapobiegać, niż później tracić godziny na jej usuwanie. W związku z tym polecamy co najmniej raz na 2 tygodnie czyścić łazienkę za pomocą octu. Zapach tego uniwersalnego specyfiku nie jest przyjemny, ale szybko wyparowuje. Co więcej, opary z octu nie są szkodliwe dla zdrowia, w przeciwieństwie do oparów i pozostałości po chemii do czyszczenia łazienek. Właściwości myjące octu docenią więc także rodzice małych dzieci, czy właściciele zwierząt.

Ocet radzi sobie także z uporczywymi osadami z kamienia i mydła. W tym celu wystarczy pozostawić w mocno zanieczyszczonym miejscu nasączone octem gaziki lub papier. Po kilku godzinach zdjąć i gotowe! Po brudzie nie ma śladu.

Soda oczyszczona receptą na czyste fugi

Nie wszyscy zniosą aromat octu w swoim domu. Alternatywą idealną będzie soda oczyszczona rozrobiona z wodą w gęstą papkę. Następnie, za pomocą szczoteczki do zębów lub szczoteczki do paznokci, można dokładnie wyczyścić wszystkie fugi z pleśni i zanieczyszczeń. W przypadku nawracającej pleśni, mimo wszystko polecamy także spryskiwanie ścian specjalnym środkiem zapobiegającym tworzeniu się wykwitów.

Sprawdź też: https://o.pl/czyszczenie-i-pielegnacja-drzwi-pokojowych-w-3-prostych-krokach/.