Remont wiaduktu w Lublińcu rozpoczął się 1 czerwca i potrwa przez kolejne 2 lata. Związane z tym zmiany w ruchu drogowym obejmują zamknięcie wiaduktu dla pojazdów i pieszych oraz wprowadzenie objazdów. Organizacja ruchu na drogach powiatowych ul. Podmiejskiej oraz ul. Droniowiczki ulegnie zmianie w związku z prowadzonymi pracami.

Wiadukt w Lublińcu. Co się zmieni?

W trakcie remontu kursy rozpocznie komunikacja zastępcza, uruchomiona dla ruchu pieszego na czas rozbiórki i budowy wiaduktu nad torami PKP w ciągu DW 906 w Lublińcu. Przez okres remontu będą funkcjonować dwie trasy komunikacji zastępczej, obsługiwane przez busy, zarówno w kierunku centrum, jak i w kierunku Koszęcina. Trasy obejmują różne przystanki w zależności od kierunku podróży.

Remont wiaduktu wykona firma z Będzina, a jego koszt wyniesie prawie 42 mln złotych. Finansowanie inwestycji pochodzić będzie m.in. z województwa oraz Rządowego Funduszu Polski Ład. Wiadukt, który wybudowano w latach 70. XX wieku, wymaga modernizacji ze względu na swój wiek i konieczność dostosowania do współczesnych standardów. Nowy obiekt będzie miał długość 174,9 m. Zostanie wyposażony w dwie jezdnie o szerokości całkowitej 7,8 m oraz obustronne chodniki o szerokości całkowitej 3,1 m. Prace remontowe obejmą również przebudowę sieci teletechnicznej i elektroenergetycznej, w tym oświetlenie. Całe przedsięwzięcie potrwa 26 miesięcy.