W Lublińcu trwa realizacja projektu budowy nowoczesnego centrum rekreacji, które mieści się obok krytego basenu. Niektóre etapy inwestycji zostały już zakończone. Oczekuje się, że nowo powstałe centrum zostanie oficjalnie otwarte na Dzień Dziecka w przyszłym roku.

Obecnie widać już początkowe etapy rozwoju wspomnianego centrum w Lublińcu. Prace, które są aktualnie prowadzone, obejmują konstrukcję parku wodnego, boiska wielozadaniowego, terenów do minigolfa i gry w bule, placu zabaw dla dzieci, strefy relaksu oraz parkingów. Ponadto, planowany jest nowy wyjazd z ulicy Powstańców Śląskich oraz posadzenie nowej zieleni.

W ramach remontu istniejącego budynku basenu powstanie również mała kawiarnia i wypożyczalnia sprzętu. Do tej pory wykonano prace rozbiórkowe, zainstalowano podziemne instalacje oraz wybudowano budynek dla maszyn parku wodnego. Zrealizowano także około 70% prac związanych z utwardzaniem nawierzchni oraz stworzeniem podbudowy pod boiska i konstrukcji parku wodnego. Trwają obecnie prace adaptacyjne w budynku basenu. Stopień zaawansowania całego projektu wynosi około 60%.

Projekt jest finansowany za pomocą programu Polski Ład, który przewiduje dofinansowanie na poziomie 4,5 miliona złotych. Całkowity koszt prac wynosi 8.806.800 złotych.

Umowa na realizację projektu została podpisana 6 września 2022 roku, a końcowy termin ukończenia inwestycji to 6 marca 2024 roku.

– Naszym celem jest otwarcie Lublinieckiego Centrum Rekreacji 1 czerwca, na Dzień Dziecka – mówi Anna Jonczyk-Drzymała, wiceburmistrz Lublińca.