Biskup Sławomir Oder, ordynariusz diecezji, w ramach swojej wizytacji dekanatu lublinieckiego, zdecydował się odwiedzić parafię oblacką w Lublińcu-Kokotku. Ta niewielka parafia jest pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej i jest to najmniejsza wspólnota wiernych na terenie diecezji gliwickiej. 12 października, biskup uczestniczył tam w liturgii Eucharystii, celebrowanej w miejscowym kościele.

Przed Msza Świętą Biskup Oder dołączył do modlitwy różańcowej, która jest tradycyjnym elementem życia duchowego tej parafii. Po zakończeniu Eucharystii, poświęcił czas na spotkanie z chorymi i starszymi parafianami. Było to bardzo ważne dla lokalnej społeczności, którą tworzą głównie starsze osoby.

O opiekę duszpasterską nad tą małą wspólnotą zadbali oblaci – misjonarze, którzy są obecni na co dzień w parafii. Dodatkowo, przy tej oblackiej wspólnocie działa również specjalistyczne duszpasterstwo skierowane do młodzieży, które nosi nazwę NINIWA. Jego działalność jest bardzo ważna dla młodych wiernych, którzy są członkami tej parafii.