18 października 2023, w środę, Galeria pod Glinianym Aniołem stała się miejscem niezwykłego wydarzenia artystycznego. Maria Strzelczyk, znana malarka, zorganizowała tam swój pierwszy pokaz swoich prac. Wernisaż wystawy malarstwa został połączony z recitalem muzycznym, w którym artystka zademonstrowała również swoje umiejętności gry na skrzypcach. Wydarzenie zgromadziło tłumy gości, wśród których była między innymi Anna Jonczyk-Drzymała, Zastępca Burmistrza Mistrza Lublińca i Stanisław Kowalczyk, Przewodniczący Lublinieckiej Rady Kultury.

Recital skrzypcowy Marii Strzelczyk zapadł w pamięć wszystkim obecnym gościom. Artystka zaskoczyła ekspresyjnym wykonaniem utworów, które przeniosło zgromadzonych na nowe artystyczne horyzonty. Emocje towarzyszące jej grze były tak silne i intensywne, że trudno je opisać słowami. Odbiorcy byli zachwyceni i obdarzali Strzelczyk gromkimi brawami.

Podczas wernisażu, goście mieli również okazję podziwiać malarstwo Marii Strzelczyk. Na ścianach galerii zawisły jej kunsztowne obrazy, pełne żywych kolorów i różnorodnych faktur. Artystka nie ukrywała, że malowanie to dla niej prawdziwa pasja i źródło radości. Tworzyła swoje obrazy z sercem, wprowadzając w nie swoje emocje i doznania. Wskazywała także na znaczącą rolę sztuki w codziennym życiu – ma ona dawać ulgę, być światełkiem w tunelu i przynosić nadzieję na lepsze jutro.

Z połączenia dwóch dziedzin sztuki, muzyki i malarstwa, artystce udało się stworzyć wyjątkowo harmonijne i spójne dzieło. Ten niecodzienny wernisaż z recitalem zapadnie na długo w pamięci wszystkich obecnych.