Funkcjonariusze komendy policji w Lublińcu zatrzymali młodego mężczyznę oskarżonego o kradzież pozłacanej monstrancji z kościoła w miejscowości Woźniki. Śledztwo zakończyło się sukcesem kilka godzin po zgłoszeniu incydentu, a podejrzanemu, 24-latkowi, grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności za jego przestępczą działalność.

17 października, tuż po godzinie 6 rano, operator dyżurujący na komendzie w Lublińcu został poinformowany o niecodziennej sytuacji. Pracownik świątyni w Woźnikach zauważył otwarte drzwi – te, które na co dzień pozostają zamknięte. W dodatku zauważył brakujące relikwie sakralne i natychmiast zgłosił sprawę. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy śledczych oraz technika kryminalistyki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że złodziej swoje działania skupił głównie na kradzieży pozłacanej monstrancji. Analiza miejsca zdarzenia ujawniła, że przestępca wpadł do kościoła przez boczne drzwi.

Zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy pozwolił na szybkie zatrzymanie podejrzanego. To właśnie 24-letni mieszkaniec gminy Woźniki okazał się być sprawcą tej śmiałej kradzieży. Złodziej spędził noc w policyjnym areszcie, a skradzione relikwie odzyskano w pełni.

Podejrzany przyznał się do winy po przedstawieniu mu zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu surowa kara – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.