Urząd Miejski w Lublińcu ogłasza, że od czwartku, 2 listopada, nastąpią modyfikacje w rozkładzie jazdy środków komunikacji zastępczej. Te zmiany były inicjowane na podstawie sugestii i wniosków od mieszkańców oraz instytucji edukacyjnych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tych zmian.

Na linii numer 1, która kursuje przez ulicę Droniowicką, z przystanku „Cmentarz” wprowadzono dodatkowy kurs małym autobusem o pojemności 20 osób o godzinie 12:50. Jak zaznacza Urząd Miejski w Lublińcu, to było jedno z kluczowych żądań, ponieważ uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wracający z lekcji i korzystający z przystanku na ulicy Stalmacha nie mieli możliwości przesiadki na przystanek „Jantar” o tej samej porze. Zmieniono również godziny odjazdu busem z godziny 14:00 na 13:50 oraz z godziny 15:30 na 15:40.

W przypadku linii numer 2, która prowadzi przez ulicę Częstochowską i odjeżdża z przystanku „Cmentarz”, usunięto kurs o godzinie 13:00. Zmieniono także czas odjazdu z godziny 17:30 na 17:40. Dodatkowo, wprowadzono nowy przystanek pośredni na ulicy Częstochowskiej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Podmiejską, gdzie znajdują się już gotowe zatoki autobusowe w obu kierunkach. Przystanek „Częstochowska 1” umożliwi podróż do centrum Lublińca, czyli do przystanku „Cmentarz”, a z przystanku „Częstochowska 2” pasażerowie będą mogli udać się w stronę ulicy Klonowej i dalej do przystanku „Jantar”.