Zgodnie z corocznym zwyczajem, 1 listopada w okolicach nekropolii zauważalne jest wzmożenie ruchu. Reprezentanci służb porządkowych apelują do osób podróżujących, aby dostosowywali swoją prędkość do aktualnych warunków na drodze i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Ponadto, osoby piesze są proszone o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przekraczania jezdni oraz korzystanie z elementów odblaskowych – nie tylko poza miastem, ale wszędzie.

Dzień Wszystkich Świętych jest dla wielu osób okazją do odbycia długiej podróży w celu zapalenia znicza na grobie bliskich osób. W tym wyjątkowym czasie siły policyjne nasilają swoją obecność na drogach, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy i głównych tras dojazdowych do miast. Funkcjonariusze regulują ruch uliczny, kontrolują, czy kierowcy nawiązują prawidłową trasę przejazdu w pobliżu miejsc pochówku oraz dbają o bezpieczeństwo przechodniów.

Akcja policyjna w tym roku rozpoczęła się 31 października i potrwa do 2 listopada. W działania zaangażowane są siły z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, Komisariatu Policji w Woźnikach oraz Posterunku Policji w Koszęcinie. Priorytetem policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich osób odwiedzających cmentarze, a także utrzymanie płynności ruchu na drogach powiatu lublinieckiego, zwłaszcza w okolicy najczęściej odwiedzanych nekropolii.