Na szosie DK 11, pomiędzy Glinicą a Ciasną, pierwszego listopada – w dniu uroczystości Wszystkich Świętych – miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe.

Niezwykle niespokojne sytuacje rozegrały się o godzinie 8:20. Zgodnie z raportem Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, młody mężczyzna w wieku 20 lat, będący mieszkańcem powiatu lublinieckiego, stworzył zagrożenie na drodze będąc pod wpływem alkoholu. Próba wyprzedzenia innego pojazdu skończyła się utratą kontroli nad własnym samochodem przez nietrzeźwego kierowcę. Pojazd ten zjechał do rowu przydrożnego, kończąc swoją jazdę na słupie energetycznym. W czasie badania policyjnego okazało się, że poziom alkoholu w organizmie kierowcy wynosił 2 promile.

Na miejscu interweniujące służby natychmiast zatrzymały nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Młody mężczyzna teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji. Za te przestępstwa grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Jak podaje strona internetowa KPP w Lublińcu, oprócz kary więzienia, kierowca musi się nastawić na wprowadzenie zakazu prowadzenia pojazdów oraz na konieczność zapłaty wysokiej grzywny.